diumenge, 2 d’abril de 2017

Grups segona fase lligues catalanes absolutes masculines

Amb les lligues catalanes absolutes masculines finalitzades aquesta és la classificació de la fase regular i la composició de grups per a la segona fase:


Lliga Catalana de Primera Divisió
1.- L'Hospitalet (32pts)
2.- Rubí B (29pts)
3.- Vallirana (22pts)*
4.- Badia (20ts)
5.- Sant Adrià (18pts)
6.- Granollers B (17pts)
7.- Poble Nou (15pts)*
8.- Martorell (11pts)
9.- GEiEG (9pts)
10.- Sallent (5pts)

* Resta pendent el partit entre el Vallirana i el Poble Nou. En cas de victòria del Poble Nou, aquest avançaria al Granollers B a la classificació.

Classificats per la fase d'ascens: L'Hospitalet, Rubí B i Vallirana
Classificats pel play-off pel títol de la Lliga Catalana de Primera Divisió: L'Hospitalet, Rubí B, Vallirana, Badia, Sant Adrià, Granollers B, Poble Nou i Martorell
Classificats pel grup de promoció a Lliga Catalana de Primera Divisió: GEiEG i Sallent


Lliga Catalana de Segona Divisió A
1.- Universitat Autònoma (36pts)
2.- Minorisa (27pts)
3.- Banyoles (26pts)
4.- Igualada (21pts)
5.- Picornell (21pts)
6.- Anglès (18pts)
7.- Olot (13pts)
8.- Sant Adrià B
9.- Caldes
10.- Figueres (0pts)

Classificats pel grup de promoció a Lliga Catalana de Primera Divisió: Universitat Autònoma i Minorisa
Classificats pel grup de permanència a Lliga Catalana de Segona Divisió A: Banyoles, Igualada, Picornell, Anglès, Olot i Sant Adrià B
Classificats pel grup de promoció a Lliga Catalana de Segona Divisió A: Caldes i Figueres.


Lliga Catalana de Segona Divisió B
1.- Barcelona U20 (35pts)
2.- La Sirena Mataró B (33pts)
3.- L'Hospitalet B (27pts)
4.- Montjuïc B (23pts)
5.- Sant Feliu B (22pts)
6.- Universitat Autònoma B (16pts)
7.- Reus Ploms (10pts)
8.- Minorisa B (7pts)
9.- Garraf (7pts)
10.- Tàrraco (0pts)

Classificats pel grup de promoció a Lliga Catalana de Segona Divisió A: Barcelona U20 i La Sirena Mataró B.
Classificats pel grup de permanència a Lliga Catalana de Segona Divisió B: L'Hospitalet B, Montjuïc B, Sant Feliu B, Universitat Autònoma B, Reus Ploms, Minorisa B, Garraf i Tàrraco.


La composició dels grups de la segona fase i els encreuaments del play-off és la següent

Play-off pel títol de Lliga Catalana de Primera Divisió

L'Hospitalet - Martorell
Rubí B - Poble Nou o Granollers B*
Vallirana - Poble Nou o Granollers B*
Badia - Sant Adrià

*Els emparellaments es decidiran segons el resultat del partit aplaçat de la lliga regular entre Vallirana i Poble Nou



Grup de promoció a Lliga Catalana de Primera Divisió
GEiEG, Sallent, Universitat Autònoma i Minorisa
Lliga a doble volta entre els dies 22 d'abril i 3 de juny


Grup de permanència a Lliga Catalana de Segona Divisió A

Quarts de final
Picornell - Sant Adrià B
Anglès - Olot

Semifinals

Banyoles - Guanyador Picornell vs Sant Adrià B
Igualada - Guanyador Anglès vs Olot


Grup de promoció a Lliga Catalana de Segona Divisió A
Caldes, Figueres, Barcelona U20 i La Sirena Mataró B
Lliga a doble volta entre els dies 22 d'abril i 3 de juny


Grup de permanència a Lliga Catalana de Segona Divisió B
L'Hospitalet B - Tàrraco
Montjuïc B - Garraf
Sant Feliu B - Minorisa B
Universitat Autònoma B - Reus Ploms